افتتاح 243 طرح صندوق کارآفريني اميد با حضور رئيس جمهور در روز روستا

افتتاح 243 طرح صندوق کارآفرینی امید با حضور رئیس جمهور در روز روستا

تاریخ انتشار : ۱۴ مهر ۱۳۹۹ چاپ خبر
افتتاح 243 طرح صندوق کارآفريني اميد با حضور رئيس جمهور در روز روستا

۲۴۳ طرح صندوق کارآفرینی امید در سطح کشور روز دوشنبه طی آیینی با حضور مجازی و ویدئو کنفرانسی دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران بهره‌برداری شد.

در این آیین که از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی رییس‌جمهوری و در قالب بیست و هفتمین برنامه تدبیر و امید برای جهش تولید در روستای سوهای شهرستان نمین استان اردبیل برگزار شد، طرح‌های اشتغال روستایی مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید در مناطق مختلف کشور به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در این آیین با اشاره به بهره‌برداری از طرح‌های مورد حمایت این موسسه مالی در ۲۶ استان کشور در آیین امروز بیان کرد: برای اجرای این طرح‌ها که زمینه اشتغال ۲ هزار و ۳۵۹ نفر را فراهم کرده، بیش از یک‌هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

نوراله‌زاده افزود: از سال ۹۷ که فعالیت صندوق کارآفرینی امید در جهت حمایت از اشتغال پایدار روستایی شروع شده، ۳۷ هزار و ۷۰۰ طرح با ۲۴ هزار میلیارد ریال در ۳۰ هزار روستای کشور تامین مالی شده است.

وی بیان کرد: علاوه بر این ۲ هزار و ۵۰۰ صندوق خرد روستایی نیز به عنوان نهاد تامین مالی روستایی به منظور تامین مالی طرح‌های اشتغالزا درسطح روستاهای کشور تشکیل شده که تا آخر این دولت، این میزان به ۵ هزار صندوق افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، فعالیت این صندوق در کشور را موجب افزایش میزان اشتغال بویژه در روستاها عنوان کرد و ادامه داد: با فعالیت مستمر این صندوق، برای هر روستا یک طرح در قالب "هر روستا یک محصول" تعریف شده و تامین مالی آن انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون طرح "هر روستا یک محصول" در ۱۷۰ روستای کشور در حال اجراست که تا آخر این دولت، اجرای این طرح در ۵۰۰ روستای دیگر کشور اجرا خواهدشد.

در این مراسم همزمان از ۲۲ طرح در روستای سوها در استان اردبیل با پرداخت ۱۸میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات به نمایندگی از243 طرح در سراسر کشور با دستور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.