سهم مطلوب صندوق کارآفريني اميد از 550 ميليارد تومان تسهيلات روستايي در سيستان و بلوچستان

سهم مطلوب صندوق کارآفرینی امید از 550 میلیارد تومان تسهیلات روستایی در سیستان و بلوچستان

تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۹ چاپ خبر
سهم مطلوب صندوق کارآفريني اميد از 550 ميليارد تومان تسهيلات روستايي در سيستان و بلوچستان

از سال گذشته تاکنون 550 میلیارد تومان تسهیلات روستایی به حدود  9 هزار و 100 طرح در سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است که صندوق کارآفرینی امید سهم مناسبی در واگذاری تسهیلات روستایی داشته است.

دینارزهی مدیر صندوق استان در کارگروه تخصصی اشتغال این استان که به میزبانی شهرستان دَلگان در جنوب سیستان وبلوچستان برگزار شد با بیان این مطلب گفت: به همت چهار بانک عامل در شهرستان دَلگان تاکنون 19 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است که 13 میلیارد و 500 میلیون تومان را صندوق کارآفرینی امید پرداخت کرده است.

وی با تاکید بر این مطلب که نگاه صندوق این است تا همه شهرستان های استان از این تسهیلات بهره مند شوند، افزود: در شهرستان ایرانشهر هم تاکنون 36 میلیارد تومان از طریق بانک های عامل پرداخت شده که سهم صندوق، 14 میلیارد تومان است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان ادامه داد: در شهرستان بمپور که به تازگی به شهرستان جدید تبدیل شده است، با وجود اینکه صندوق هنوز شعبه مستقلی در این شهرستان ندارد، از کل 600 میلیون تومان پرداختی بانک های عامل، بیش از نیمی از این مبلغ، یعنی 350 میلیون تومان از طریق صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.

وی در این کارگروه همچنین به تفاهم نامه این صندوق با بنیاد برکت اشاره کرد و گفت: از محل این تفاهم نامه تاکنون در شهرستان دلگان  170 پرونده با اعتبار 5 میلیارد تومان تشکیل شده است که به زودی به مرحله اجرایی خواهد رسید.

دینارزهی ادامه داد: در دو شهرستان ایرانشهر و فَنوج هم به ترتیب 80 متقاضی با اعتبار 3 میلیارد تومان و 159 متقاضی با اعتبار کلی 5 میلیارد تومان از محل این تفاهم نامه تشکیل پرونده داده اند.

وی با اشاره به حمایت ویژه صندوق کارآفرینی امید از روستاهای بدون بیکار اظهار داشت: یکی از اهداف تفاهم نامه این صندوق با بنیاد برکت محقق شدن طرح روستاهای بدون بیکار است که تاکنون این طرح در استان پیشرفت مناسبی داشته است.

جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با هدف بررسی آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات روستائیان با حضور معاون اقتصادی استاندار ، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان،  بانکهای عامل و مدیران شهرستان های ایرانشهر، بمپور دلگان و فنوج  در شهرستان دلگان برگزار شد.