واگذاري ۳ هزار وانت نيسان با تسهيلات قرض‌الحسنه صندوق کارآفريني اميد به مددجويان کميته امداد

واگذاری ۳ هزار وانت نیسان با تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق کارآفرینی امید به مددجویان کمیته امداد

تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۹ چاپ خبر
واگذاري ۳ هزار وانت نيسان با تسهيلات قرض‌الحسنه صندوق کارآفريني اميد به مددجويان کميته امداد

تفاهم نامه سه جانبه صندوق کارآفرینی امید، شرکت سایپا و کمیته امداد امام خمینی (ره) برای واگذاری سه هزار وانت نیسان با تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق کارآفرینی امید به امضا رسید.

نوراله زاده در این مراسم با اشاره به مسئولیت اجتماعی صندوق کارآفرینی امید گفت: قرار است شرکت سایپا، خودروی وانت نیسان را با هدف کمک به اقشار نیازمند تحت پوشش کمیته امداد با ۱۰ درصد تخفیف نسبت به قیمت مصوب روز در اختیار مددجویان واجد شرایط کمیته امداد قرار دهد که بودجه آن از مشارکت صندوق کارآفرینی امید و کمیته امداد امام خمینی (ره)  تامین می گردد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به تسهیل در پرداخت تسهیلات افزود: در اجرای این طرح با هدف کمک هر چه بیشتر به مددجویان نیازی به وثیقه و ضمانت متقاضیان نیست، سند خودرو به عنوان ضمانت تا پایان پرداخت اقساط در رهن صندوق کارآفرینی امید خواهد ماند.

وی گفت: اقساط تسهیلات متقاضیان خودرو در مدت هفت سال از سوی مددجویان مذکور بازپرداخت می شود .

نوراله زاده افزود: امیدواریم این همکاری سه جانبه مانند گذشته که همکاری بسیار خوبی شکل گرفته بود در این تفاهم نامه اهم حرکت ارزشمند و تحولی در زندگی افراد مورد هدف تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) انجام پذیرد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به لزوم ایجاد بازار مناسب برای مددجویان دریافت کننده این خودروها گفت: ایجاد بازار برای این افراد یک از مسئولیت های اجتماعی است و صندوق است که توانسته است با همکاری شرکت پرسین گاز 150 دستگاه از این خودروها را با مناسب سازی برای حمل ونقل کپسول های گاز در روستاهای استان سیستان و بلوچستان آماده نماید که یک بازار مناسب برای مددجویان دریافت کننده خودرو ایجاد می شود.

در این مراسم بختیاری رئیس کمیته امداد امام(ره) با تاکید بر اینکه ارائه خودرو به مددجویان یکی از موفق‌ترین روش‌ها در توانمندسازی جامعه هدف امداد است، اظهار کرد: امیدواریم با تحویل سه هزار دستگاه طی ماه‌های آینده، شاهد خودکفایی این تعداد خانواده از مددجویان کمیته امداد باشیم.

وی با اشاره به اینکه تحویل خودروی وانت زامیاد با شرایط و تسهیلات مناسبی به مددجویان انجام می‌شود، ادامه داد: این خودروها به قیمت کارخانه و با ۱۰ درصد تخفیف به خانواده‌های تحت حمایت تحویل می‌شود.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه ۱۰ درصد قیمت خودرو آورده مددجو است، اضافه کرد: در صورت عدم توان پرداخت آورده اولیه، کمیته امداد این مبلغ را به صورت وام در اختیار مددجو قرار می‌دهد. همچنین یک سوم قیمت خودرو از سوی صندوق امداد ولایت و دو سوم مبلغ از سوی صندوق کارآفرینی امید تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار مددجو قرار می‌گیرد.

در ادامه این مراسم، سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی گفت: همکاری با کمیته امداد به ویژه در واگذاری خودرو به مددجویان، تجربه موفقی بوده که امیدواریم جدی‌تر از گذشته ادامه یابد.

وی همچنین از موافقت هیات مدیره این شرکت برای استخدام مددجویان کمیته امداد در شرکت‌های زیرمجموعه سایپا خبر داد و افزود: برنامه ما در شرکت سایپا گام، به‌کارگیری دستکم ۳۰۰ نفر از جامعه هدف امداد است.