چابهار در پرداخت تسهيلات روستايي صندوق کارآفريني اميد در سيستان و بلوچستان سرآمد است.

چابهار در پرداخت تسهیلات روستایی صندوق کارآفرینی امید در سیستان و بلوچستان سرآمد است.

تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۹ چاپ خبر
چابهار در پرداخت تسهيلات روستايي صندوق کارآفريني اميد در سيستان و بلوچستان سرآمد است.

رییس شعبه صندوق کارآفرینی امید استان در چابهار با بیان این مطلب گفت: از سال 97 تاکنون ۲۹۰میلیارد ریال برای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی وعشایری دراین شهرستان پرداخت شده است.

یاسین افرازه  با اشاره به ظرفیت ویژه بندر چابهار و دریای عمان برای رونق صید و صیادی افزود: براساس تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید با صندوق توسعه صنایع دریایی، هر یک از صیادان بندر چابهار که تمایل به ایجاد و یا توسعه کسب و کار شیلاتی خود دارد، می تواند با مراجعه به صندوق توسعه صنایع دریایی برای دریافت تسهیلات معرفی شود.

وی ادامه داد: در همین راستا و از محل این تفاهم نامه، تاکنون ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات چهار درصد به صیادان پرداخت شده است.

رییس شعبه صندوق کارآفرینی امید استان در چابهار همچنین گفت: از ابتدای سال 97 تاکنون صندوق در بندر چابهار، رتبه اول پرداخت تسهیلات را داشته و با توجه به نظارت مستمر صورت گرفته، این شعبه کمترین میزان انحراف را در پرداخت تسهیلات به حدود 300 پرونده را داشته است.

افرازه  با اشاره به طرح های مهم اقتصادی در بندر چابهار که مورد حمایت این صندوق است، اظهار داشت: اولویت پرداخت تسهیلات در این شهرستان، در حوزه کشاورزی ،صنایع کوچک و گردشگری ست و کارآفرینانی که تمایل به ایجاد کسب و کار هستند، می توانند از تسهیلات ارزان قیمت صندوق کارآفرینی امید استفاده کنند.