سطح خدمات صندوق بر اساس نياز مردم بايد به روز شود

سطح خدمات صندوق بر اساس نیاز مردم باید به روز شود

تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۹ چاپ خبر
سطح خدمات صندوق بر اساس نياز مردم بايد به روز شود

جلسه شورای اداری استان البرزبا حضور دکتر نوراله زاده، مهندس حکیم نیا و مسئولین واحدهای ستادی استان برگزار شد.

نوراله زاده با حضور در جمع پرسنل صندوق استان البرز گفت: زحمات شما همکاران گرامی در استان البرز موجب شد تا هیچگونه نارضایتی در استان البرز  وجود نداشته باشد و تلاش پرسنل این استان همواره در راستای تحقق اهداف صندوق بوده که  ضمن تشکر از تلاشهای آقای ایلدرمی در زمان تصدی شش ساله مدیریت ایشان در صندوق استان امید دارم با توجه به سوابق مدیریتی آقای حکیم نیا در زمان مدیریت صندوق استان کرمان مدیریت جدید نیز اینگونه خواهد بود.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید افزود: سطح خدمات صندوق بر اساس نیاز مردم باید به روز شود و رشد توسعه منابع برای صندوق باید از اهداف اصلی فعالیت ها و فعالین در صندوق  باشد.

وی گفت: با توجه به موقعیت حساس و ویژه استان البرز و وجود ترکیب خدمات، صنعت و کشاروزی و تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از این استان بعنوان ایران کوچک، می بایست طرح توسعه منابع صندوق بصورت پایلوت از این استان و آنهم بر اساس پیشنهادات پرسنل زحمت کش این استان آغاز گردد.

پیش از سخنان نوراله زاده، حکیم نیا مدیرصندوق استان البرز ضمن خوش آمد گوئی به مدیر عامل صندوق و تبریک حلول ماه ربیع الاول، گفت: استان البرز با جمعیتی بیش از سه میلیون نفر که فقط %7  جمعیت روستائی و 93%  جمعیت شهری دارد نقطه اتصال ترانزیت 17 استان پر جمعیت کشور است، کرج دومین شهر مهاجر پذیر بعد از شهر تهران است. اگر بخواهیم از لحاظ نظام فعالیت در سه بخش  صنعت، کشاورزی و خدمات استان را بررسی نماییم بیشترین اشتغال به بخش خدمات با سهم 56%  و صنعت 40% و کشاورزی با سهم 4%  مربوط است، حدود 3500 واحد صنعتی در این استان وجود دارد که بیشتر آن در صنایع و کسب و کارهای کوچک فعال هستند. در حوزه گردگشری و میراث فرهنگی به لحاظ گردشگری این استان را به استان چهار فصل تبدیل کرده که همه این ویژگی ها استان را به یکی از اهداف اصلی صندوق تبدیل کرده است.

وی با  بر شمردن ظرفیت های استان در حوزه های صنعتی، خدماتی ، گردشگری و صنایع دستی از استان البرز بعنوان بستر مناسبی برای ایجاد و توسعه کسب و کارهای خرد و کوچک در راستای سیاستها و استراتژیهای صندوق یاد کرد.

حکیم نیا اضافه کرد: درخشش نام صندوق در کنار دیگر نهادها و موسسات حمایتی علی الخصوص در بخش اشتغال روستائی، مرهون زحمات و راهنمائی های مدیریت علمی و جهادی جناب آقای دکتر نوراله زاده مدیرعامل محترم صندوق کشور است، دیدگاهی که صندوق را تبدیل به یک دانشگاه کارآفرینی با استاتیدی مجرب کرده است.

حکیم نیا افزود: ارتقاء سطح معیشتی همکاران، اخذ مجوز فعالیت رسمی صندوق از بانک مرکزی ج.ا.ا و از همه مهم تر عاملیت صندوق در بخش اشتغال روستائی و اختصاص منابع صندوق توسعه ملی از اقدامات مدبرانه مدیر عامل محتر در سالهای 92 تا 99 محسوب می شود.

مدیر صندوق استان ادامه داد: استان البرز یک استان ویژه و حساس در تمامی بخش هاست و از جمله نزدیکی آن به پایتخت نگاه ویژه همه مسئولین را برای دست یابی به اهداف مهم در استان می طلبد و با توجه به معضل  حاشیه نشینی در شهر کرج موضوع اقتصاد حاشیه نشینی و اشتغال حاشیه نشینی از مهم ترین اهداف صندوق در استان البرز است.