آغاز ساخت اولين مدرسه خيريه صندوق کارآفريني اميد درروستاي دَستگِرد نيک‌شهراستان سيستان وبلوچستان

آغاز ساخت اولین مدرسه خیریه صندوق کارآفرینی امید درروستای دَستگِرد نیک‌شهراستان سیستان وبلوچستان

تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۹ چاپ خبر
آغاز ساخت اولين مدرسه خيريه صندوق کارآفريني اميد درروستاي دَستگِرد نيک‌شهراستان سيستان وبلوچستان

کلنگ احداث نخستین مدرسه خیریه صندوق کارآفرینی امید در سفر ربیعی سخنگوی دولت و رییس هیئت مدیره صندوق کارآفرینی امید و نوراله زاده مدیرعامل صندوق به روستای دَستگِرد نیک‌شهر استان سیستان و بلوچستان به زمین زده شد.

سخنگوی دولت در آیین کلنگ زنی دبیرستان شبانه روزی دخترانه در روستای دَستگِرد نیک‌شهر گفت: احداث این مدرسه در هفته وحدت به عنوان یک هدیه از طرف دولت به دختران این خطه خواهد بود.

ربیعی با تاکید بر اینکه صندوق کارآفرینی امید، تنها نهاد تخصصی حمایت از اشتغال خرد است اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید در کنار اقدامات جدی برای رونق اشتغال به مسوولیت اجتماعی خود توجه کرده و ساخت این فضای آموزشی را عهده دار شده است.

وی به توجه ویژه دولت به توانمندسازی بانوان در جامعه اشاره کرد وافزود: در این دولت ۳۳ درصد پست های مدیریتی در اختیار بانوان قرار گرفت‌.

نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید هم در این مراسم گفت: پس از سیل سال گذشته در این منطقه و حضور میدانی صندوق در این روستا نیاز دختران بر ساخت یک مجتمع آموزشی شبانه روزی بررسی شد و صندوق با مشارکت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ساخت این فضای آموزشی را برعهده گرفت.

معاون سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان هم گفت: برای ساخت این فضای آموزشی شبانه روزی حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه خواهد شد که بخشی از آن را صندوق کارآفرینی امید تأمین خواهد کرد و ساخت آن را انجام خواهد داد.

قاسمی افزود: مجتمع شبانه روزی دستگرد بنت شامل یک خوابگاه دخترانه برای ۳۵۰ دانش آموز، یک مدرسه هشت کلاسه، سالن ورزشی، سرایداری، سرویس‌های بهداشتی و حیاط  خواهد بود که زیربنای خوابگاه دخترانه یکهزار و ۲۵۰ مترمربع و کل عرصه مدرسه ۸۰۰ مترمربع است.