حضور دکتر نوراله زاده مديرعامل صندوق کارآفريني اميد در جلسه رسيدگي به آسيب ديدگان حادثه آتش سوزي بازارچه ساحلي ديلم، استان بوشهر

حضور دکتر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در جلسه رسیدگی به آسیب دیدگان حادثه آتش سوزی بازارچه ساحلی دیلم، استان بوشهر

تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۹ چاپ خبر
حضور دکتر نوراله زاده مديرعامل صندوق کارآفريني اميد در جلسه رسيدگي به آسيب ديدگان حادثه آتش سوزي بازارچه ساحلي ديلم، استان بوشهر

جلسه بررسی و رسیدگی به حادثه آتش سوزی بازارچه ساحلی دیلم با حضور امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، منصوری مدیرعامل بنیاد علوی، گراوند استاندار بوشهر، معاونین و مدیران دستگاه های اجرایی استان، فرماندار دیلم و نمایندگان کسبه آسیب دیده حادثه آتش سوزی بازارچه ساحلی دیلم در فرمانداری شهرستان دیلم برگزار گردید.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: صندوق کارآفرینی امید در استان بوشهر از زمان تخصیص اعتبارات اشتغال روستایی تاکنون 620 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغال روستایی پرداخت کرده است که این اعتبار با توجه به مزیت های رقابتی منطقه و در جهت تکمیل زنجیره ارزش در استان توزیع گردیده است.
نوراله زاده افزود: با بررسی های صورت گرفته مشخص گردیده صاحبان آسیب دیده در این بازاربیشتر افراد ساحل‌نشین هستند که به دلیل بضاعت مالی بسیار پایین، توان اجاره مغازه را نداشته و تنها راه امرارمعاش آنها از طریق برپایی بازارچه موقت است و ما بایستی تا قبل از آنکه آسیب‌های قتصادی و اجتماعی بیشتری بوجود بیاید به کمک آنان بشتابیم و برای جبران خسارت وارد شده به آنها برنامه ریزی و اقدامات لازم صورت پذیرد.
وی بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید آماده است تا با همکاری مسئولین استانی جهت بازسازی و ایمن سازی این بازار ساحلی با اعطای تسهیلات قرض الحسنه سرمایه در گردش توسط پروژه کمک به آسیب دیدگان این حادثه را تسریع دهد.
ایشان اظهار داشت: باید علت حادثه نیز به دقت مورد بررسی قرار گیرد و این مسئله روشن شود که مشکل کجا بوده است که باعث چنین آتش سوزی گسترده‌ای شده که در روند ساخت مجدد این مشکل و نقص برطرف تا از تکرار مجدد این حادثه دلخراش جلوگیری شود.
بازارچه ساحلی دیلم که منبع درآمد بیش از ۱۵۰ خانوار جوانان این شهرستان بود، ماه گذشته دهم مهر در آتش سوخت و باعث خسارت زیادی به صاحبان غرفه‌ها شد.
در این مراسم معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: دولت آماده همکاری برای رفع مشکلات بازارچه ساحلی بندر دیلم از توابع استان بوشهر است که دهم مهرماه امسال براثر آتش سوزی غرفه داران دچار خسارت گردید و بمنظور سرعت و شتاب کار در روند اجرای پروژه احداث بازارچه ساحلی دیلم و دغدغه مالکان طبق هماهنگی صورت گرفته با استاندار بوشهر در روز جاری در شهرستان دیلم حضور یافته ایم  و در نشستی که برگزار شد تصمیمات خوبی از جمله در زمینه کمک و تامین منابع مالی توسط بنیاد علوی و صندوق کارآفرینی امید برای حادثه‌دیدگان اتخاذ خواهد شد.
محمد امید افزود: در این ارتباط با دکتر جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری قبل از عزیمت به شهرستان دیلم صحبت شد و ایشان ابراز و تاکید داشتند اگر جایی نیاز به مصوبه و همراهی خاص دولت لازم باشد آمادگی وجود دارد و درصورتیکه ‌برای واگذاری و ترک تشریفات مشکلی وجود دارد و جایی که قرار است دولت کمک کند و مجوزی صادر کند، همکاری خواهد شد.
وی بیان کرد: از بدو حادثه آتش‌سوزی بازارچه ساحلی دیلم ، پیگیری و ارتباط های لازم جهت رفع دغدغه‌های آسیب دیدگان با  مجموعه بنیاد علوی، صندوق کارآفرینی امید، استاندار بوشهر و مسئولان محلی صورت گرفت که تاکنون اتفاقات و اقدام‌های خوبی انجام شده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری ادامه داد: بنیاد علوی در نقاط متعدد کشور همواره در کنار ما بوده است و صندوق کارآفرینی امید نیز که یکی از ارکان خوب اشتغال خرد کشور است قرار شده همراهی لازم در کمک به نیازمندان آسیب دیده بازارچه ساحلی داشته باشد.
امید  گفت:  بخشی از مهم‌ترین مراحل در جریان پروژه احداث بازارچه ساحلی دیلم موضوع سروسامان دادن مسئله مالکیت و نحوه واگذاری زمین آن است که بر عهده مسئول محلی و مسکن و شهرسازی استان بوشهر گذاشته شده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری افزود: هم اینک بار اصلی موضوع بازارچه ساحلی دیلم بر دوش مسئولان محلی است که با جدیت بیشتر باید دنبال کنند و هر چه زودتر  نقشه کامل آن را تهیه و واگذاری زمین را انجام دهند.