صندوق اميد آذربايجان‌غربي ٢۴٧ ميليارد ريال وام اشتغال روستايي پرداخت

صندوق امید آذربایجان‌غربی ٢۴٧ میلیارد ریال وام اشتغال روستایی پرداخت

تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۹ چاپ خبر
صندوق اميد آذربايجان‌غربي ٢۴٧ ميليارد ريال وام اشتغال روستايي پرداخت

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: این صندوق طی سال جاری ۲۴٧ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به متقاضیان در استان پرداخت کرده‌است.

 آخوندزاده افزود: این میزان تسهیلات برای ١۴١ طرح اشتغال روستایی در آذربایجان‌غربی پرداخت شده‌است.
وی با اشاره به میزان اشتغال‌زایی این طرح‌ها ادامه داد: با اجرای این تعداد طرح، برای بیش از ۴٠٠ نفر زمینه اشتغال پایدار در روستاها فراهم شده‌است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی با اشاره به اعطای تسهیلات در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات اضافه کرد: بخش کشاورزی بیشترین طرح‌ها را به خود اختصاص داده که شامل گلخانه، دامداری، خرید تراکتور و ادوات کشاورزی، کنسانتره و تولید کودهای شیمیایی است.
آخوندزاده گفت: حمایت از اشتغال روستایی و توسعه طرح‌های روستامحور از مهمترین برنامه‌های حمایتی این صندوق است.
وی اضافه کرد: همچنین طی سال‌جاری صندوق کارآفرینی امید بیش از هشت میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های تفاهم‌نامه‌ای با دستگاه‌های اجرایی کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد شهید و سازمان زندان‌ها وام ضروری در آذربایجان‌غربی پرداخت کرده‌است.
وی گفت: تسهیلات مشاغل خانگی، قرض‌الحسنه و وام ضروری به حدود ۶١١ فقره پرداخت شده است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید اضافه کرد: حمایت از اشتغال روستایی و توسعه طرح‌های روستامحور از مهمترین برنامه‌های حمایتی این صندوق است.
آخوندزاده بیان کرد: اجرای طرح‌های روستای بدون بیکار، هر روستا یک طرح، خود اشتغالی، بوم‌گردی در روستاهای استان برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری و افزایش امرار و معاش روستاییان از اهم اهداف این صندوق است تا بتواند از مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه حاشیه‌نشینی جلوگیری کند.
صندوق کارآفرینی امید، بر اساس رویکرد جدید حمایت ازکسب و کارهای خرد بازارمحور با روش تامین مالی خرد، وظایف مهم و مغفول مانده‌ای را در زنجیره حمایت‌های دولتی از تولید در بخش خصوصی برعهده داشته است.