۲۰۰ ميليارد ريال تسهيلات اشتغال در کهگيلويه و بويراحمد پرداخت شد

۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد

تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۹ چاپ خبر
۲۰۰ ميليارد ريال تسهيلات اشتغال در کهگيلويه و بويراحمد پرداخت شد

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد گفت: این صندوق از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد اشتغال در استان پرداخت کرده است.

حسن پور دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تسهیلات اشتغال صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد به صورت انفرادی و یا در قالب تفاهم نامه پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه مجموع تسهیلات اشتغال پرداخت شده صندوق کارآفرینی امید استان در سال جاری ۲۰۵ میلیارد ریال بوده اظهار داشت: بیش از ۹۵ درصد از وام های اعطایی این صندوق در سال جاری برای ایجاد اشتغال پایدار بوده است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این تسهیلات در قالب ۳۷۴ پرونده و با پیش بینی اشتغال ۴۰۰ نفر پرداخت شده است.
حسن پور عنوان کرد: براساس تفاهم نامه بسیج سازندگی که در سال جاری منعقد شد فرایند راه اندازی ۵۸ صندوق خرد محلی در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد شروع شده که برخی از این صندوق ها در مراحل نخست تشکیل و برخی نیز تسهیلات دریافت کرده اند.
وی تاکید کرد:تفاهم نامه با بنیاد برکت از دیگر اقدام های امسال بوده که تاکنون در قالب بیش از ۸۱ پرونده به میزان ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت یا در حال انجام است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: امسال همچنین تفاهم نامه های با نهضت سوادآموزی، ورزش و جوانان، بنیاد شهید و فنی و حرفه ای استان برای پرداخت تسهیلات اشتغال منعقد شده که بخش هایی پرداخت و بقیه در حال انجام است.
وی با بیان اینکه صندوق کارآفرینی استان سال گذشته در زمینه جذب تسهیلات روستایی رتبه اول کشور را کسب کرد افزود: آماده پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای توسعه اقتصادی درروستاهای استان هستیم.
وی افزود: از ابتدای سال ۱۳۹۲ تا پایان نیمه نخست امسال یکهزار و ۷۵۵میلیارد ریال تسهیلات از سوی صندوق کارآفرینی کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده که بخش عمده ای از آن در حوزه اشتغال بوده است.
وی میزان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده از سوی صندوق کارآفرینی استان به متقاضیان  از ابتدای این دولت را ۱۷هزار و۲۹۸فقره ذکر کرد.
وی بیان کرد: تسهیلات بانکی اشتغال در زمینه های بومگردی، خط تولید مواد شوینده، تولید و فراوری محصولات کشاورزی، صنایع دستی و صنایع کوچک پرداخت شده است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: هر فقره وام اشتغال صندوق کارآفرینی امید ۱۰۰ میلیون تا ۴۰ میلیارد ریال است.  
بر اساس مرکز آمار ایران استان کهگیلویه و بویراحمد با ۱۲.۶ درصد، رتبه پنجم بالاترین نرخ بیکاری در کشور را داشته است.