تفاهم نامه همکاري صندوق کارآفريني اميد و نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران به امضا رسيد

تفاهم نامه همکاری صندوق کارآفرینی امید و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به امضا رسید

تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۳۹۹ چاپ خبر
تفاهم نامه همکاري صندوق کارآفريني اميد و نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران به امضا رسيد

تفاهم نامه همکاری مشترک صندوق کارآفرینی امید و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در محل ستاد نیروی دریایی به امضا رسید.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در دیدار با فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درزمینه به کارگیری امکانات برای توسعه سواحل مکران و ارائه خدمات اشتغال به خانواده های نیروی دریایی گفت و گو کردند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ضمن قدردانی از تلاش های افتخار آمیز نیروی دریایی برای حفاظت از مرزهای آبی کشورمان گفت: صندوق کارآفرینی امید طی سالهای اخیر به عنوان نهاد توسعه‌ای برای شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های مناطق مختلف کشور اقدام کرده و با انعقاد تفاهم نامه هایی از مزیت های رقابتی موجود در نقاط کمتر برخوردار به منظور افزایش کمیت و کیفیت تولیدات و هدایت تولیدات به سمت بازار محور شدن و توسعه نیروی انسانی آن ها حمایت کرده است.

نوراله زاده افزود : صندوق کارآفرینی امید بر اساس وظایف خود در زمینه اشتغال خرد و کوچک تلاش می‌کند و در صورتی که امکانات لازم در محل استقرار خانواده های پرسنل محترم نیروی دریایی فراهم باشد صندوق برای توسعه اشتغال در این منطقه اقدام خواهند کرد. 

وی درادامه گفت: یکی از مقدمات لازم برای توسعه کسب و کارها در این مناطق، توانمندسازی افراد و ارائه آموزش های اولیه برای آشنایی خانواده ها با روشهای تولید محصولات مورد نیاز می باشد.

 مدیرعامل صندوق اظهار امیدواری کرد که تجربیات صندوق کارآفرینی امید در سال های اخیر برای توسعه مناطق کمتر توسعه یافته و کم برخوردار، پشتوانه خوبی برای حضور در سواحل مکران و بهبود وضعیت اشتغال این منطقه باشد

 در ابتدای این دیدارامیر دریادارخانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، محل استقرار نیروی دریایی در سواحل جنوب کشور را بر اساس تدابیر فرماندهی معظم کل قوا دارای اهداف بلند و استراتژیکی عنوان کرد که یکی از آنها توسعه سواحل مکران می باشد.

امیر خانزادی گفت: محل استقرار نیروی دریایی ارتش در سال های اخیر علاوه بر حفظ امنیت دریایی کشورمان از نقطه نظر توسعه منطقه ای نیز بسیار مهم و موثر است . وی افزود : پرسنل پرتلاش نیروی دریایی در بسیاری از نقاط جنوب از جمله سواحل مکران و بندر کنارک به مرزبانی دریایی کشور عزیزمان مشغولند و در صورتی که بتوانیم در زمینه اشتغال خانواده‌های مستقر در این مناطق تلاش کنیم علاوه بر افزایش رضایتمندی خانواده ها تاثیر مستقیم و غیرمستقیمی بر وضعیت معیشتی و بهبود اقتصادی این مناطق خواهیم داشت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، حضور نهاد های توسعه ای از جمله صندوق کارآفرینی امید را در این مناطق برای افزایش بهره مندی جامعه محلی از امکانات اشتغال، بسیار موثر خواند و از مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید دعوت کرد از منطقه بازدید و برای توسعه سواحل مکران از طریق بهبود اشتغال این منطقه و همچنین  اشتغال خانواده های نیروی دریایی مستقر در این منطقه مساعدت نمایند.

در این نشست تفاهم نامه همکاری مشترک طرفین به امضای مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید و فرمانده نیروی دریایی ارتش رسید.

 طرفین همچنین ضمن گرامیداشت  یاد و خاطره سردار سلیمانی ،  در آستانه سالروز شهادت آن شهید بزرگ ، پایمردی ملت ایران برای احقاق حقوق ملی و ایستادگی در برابر دشمنان را ستودند و در پایان یک جلد کتاب مکتب سلیمانی به رسم یادبود از سوی دکتر نوراله زاده تقدیم امیر دریادار خانزادی شد.