بازديد مقام محترم مديرعامل از طرح هاي حمايت شده صندوق استان

بازدید مقام محترم مدیرعامل از طرح های حمایت شده صندوق استان

تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ چاپ خبر
بازديد مقام محترم مديرعامل از طرح هاي حمايت شده صندوق استان

نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در جریان سفر به استان کرمانشاه ، از 2 طرح اشتغال روستایی در دست حمایت صندوق استان بازدید و از نزدیک در جریان روند فعالیت های آنها قرار گرفت .

در این بازدید که رنجبر فرماندار کرمانشاه و عظیمی فشی مدیر صندوق استان نیز حضور داشتند ابتدا طرح مجتمع تولید نهال عاری از ویروس (گواهی شده) کشت بافت با اعتبار 49 میلیارد ریال و مجموع سرمایه گذاری 120 میلیارد ریال با اشتغال 32 نفر واقع در روستای سرونو بخش هلشی شهرستان کرمانشاه مورد بازدید قرار گرفت .

این مجتمع در سطح 14 هکتار و با ظرفیت سالانه بیش از 4 میلیون اصله انواع نهال هسته دار ، دانه دار ، خشک و مرکبات در فضای باز و بسته تنها مرکز غرب کشور در این حوزه است که بزودی به بهره برداری خواهد رسید .

کشاورز مجری این طرح ، تولید نهال های عاری از ویروس و آلودگی و نیز تولید انواع ارقام نهال دیررس جهت جلوگیری از یخ زدگی بهاره با افزایش ثمربخشی محصول را از مزیت های این طرح برشمرد .

رنجبر فرماندار کرمانشاه نیز در این بازدید ضمن قدردانی از تلاشها و پیگیری های صندوق کارآفرینی امید ابراز امیدواری کرد راه اندازی این طرح در آینده ، نیاز باغداران استان و کشور را تامین نماید .

دیگر طرح بازدید شده در این روز ، طرح گلخانه تولید محصولات خارج از فصل روستای جامه شوران شهر ماهیدشت بود که مورد بازدید مقام محترم مدیر عامل و فرماندار کرمانشاه قرار گرفت .

این طرح نیز با اعتبار 17 میلیارد ریال و ظرفیت سالانه 125 تن انواع محصولات خارج از فصل زمینه اشتغال 10 نفر را فراهم خواهد آورد .