افتتاح همزمان 275 طرح در ايام الله دهه مبارک فجر

افتتاح همزمان 275 طرح در ایام الله دهه مبارک فجر

تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ چاپ خبر
افتتاح همزمان 275 طرح در ايام الله دهه مبارک فجر

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در مصاحبه با  صدا و سیمای مرکز کرمانشاه ، از افتتاح 275 طرح اشتغال حمایت شده توسط صندوق کارآفرینی امید در سطح کشور خبرداد .

نوراله زاده ایام الله دهه فجر را فرصت مناسبی برای ارائه گزارش عملکرد خدمات انجام گرفته بعد از انقلاب به مردم دانست و گفت: در دهه فجر سال 1399 افتتاح همزمان 275 طرح در سطح کشور با اعتبار 1520 میلیارد ریال  انجام خواهد گرفت که فرصت اشتغال برای بیش دو هزار نفر ایجاد خواهد شد.

وی افزود: تامین مالی1052 طرح در سال جاری توسط صندوق کارآفرینی امید صورت گرفته که اشتغال 12 هزار نفررا به دنبال داشته است .

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به بیماری کرونا که باعث رکود درکسب وکارها شده است گفت : امیدواریم این تامین مالی با وجود مشکلاتی که بیماری کرونا امسال برای کسب و کارها ایجاد کرد، مانع از رکود کسب و کار در کشور شده و حتی باعث رونق بخش تولید گردد.

 

نوراله زاده در عین حال از پرداخت ۱۸۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در قالب ۸۱ هزار و ۲۲۸ فقره قرارداد تسهیلات خبر داد و گفت: از این میزان ۱۴۸۱ میلیارد تومان جهت حمایت مالی از کسب و کارها و مشاغل اختصاص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: اگر چه ورودی منابع به صندوق نسبت به سال گذشته کاهش داشته اما در پرداخت تسهیلات روند کاهشی نداشته ایم و سیاست حمایت مالی از کسب و کارها را با جدیت دنبال کرده ایم.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همچنین از برگزاری جشنواره کارآفرینی اجتماعی در ۲۹ بهمن ماه جاری خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره تحت عنوان کار امید برای اولین بار برگزار می شود و شرکت کنندگان و برگزیدگان جشنواره از فعالان عرصه کارآفرینی هستند که به حل یک معضل اجتماعی در جامعه کمک کرده اند.

نوراله زاده گفت: با برگزاری این جشنواره ضمن معرفی افراد کارآفرین در عرصه های اجتماعی، انتظار می رود سهم کارآفرینی اجتماعی افزایش یابد و کارآفرینان در زمینه رفع آسیب های اجتماعی تشویق به همکاری شوند.