تفاهم نامه صندوق کارآفريني اميد و مرکز خدمات حوزه علميه به امضا رسيد

تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید و مرکز خدمات حوزه علمیه به امضا رسید

تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ چاپ خبر
تفاهم نامه صندوق کارآفريني اميد و مرکز خدمات حوزه علميه به امضا رسيد

تفاهم نامه، صندوق کارآفرینی امید و مرکز خدمات حوزه علمیه قم صیح امروز در ستاد صندوق کارآفرینی امید به امضا رسید.

نوراله زاده از روند پرداخت تسهیلات در حوزه روستایی ارائه کرد و گفت: کل تسهیلات پرداختی 3000 میلیارد تومان است که سرانه تسهیلات 64 میلیون تومان و سرانه ایجاد اشتغال 35 میلیون تومان بوده و از 69 هزار فرصت شغلی حمایت صورت گرفته است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید به سرعت پرداخت تسهیلات اشاره کرد و گفت: به طور میانگین ما هرماه 79میلیارد تومان، هر روز کاری 4 میلیارد تومان و در هر ساعت 450 میلیون تومان تسهیلات پرداخت کرده ایم و با توجه به اینکه این تنها رقم پرداخت تسهیلات روستایی است، سرعت چشمگیری است.

نوراله زاده افزود: علی رغم اینکه ضمانت های صندوق بسیار ساده و اندک است، اما میزان وصول مطالبات ما تا حدود 8/98%  از تسهیلات پرداختی است که این موفقیت شایانی در سیستم بانکی محسوب می شود.

در ادامه جلسه، مدیرعامل صندوق به مساله جذب منابع پرداخت و ادامه داد: استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان رضوی، فارس، کرمانشاه، همدان، گیلان، گلستان و آذربایجان غربی و شرقی بیشترین مقدار جذب منابع را داشتند. برعکس کمترین میزان جذب منابع مربوط به استانهای سمنان، یزد، قزوین، زنجان، اردبیل، قم، مرکزی، بختیاری، بوشهر و البرز است که عمدتا یا ظرفیت روستایی ندارند یا صنعتی هستند. در چارمحال و بختیاری اغلب عشایرند و تمایلی به دریافت تسهیلات ندارند.

نوراله زاده در ادامه افزود: 65% وامها در حوزه کشاورزی، 25% صنعتی و فرآوری، 5% فناوری اطلاعات، 15% خدمات و کمتر از یک درصد در حوزه فرهنگی است.

در ادامه جلسه، مدیرعامل صندوق به تشریح استراتزیهای صندوق پرداخت و سپس تفاهم نامه امضا شد.

درادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین ربانی رئیس مرکز خدمات حوزه علمیه پس از انعقاد تفاهم نامه در بیاناتی ضمن تشکر از تلاش های کارکنان صندوق کارآفرینی امیدگفت: هیچ فعالیتی در این نظام الهی بالاتر وبرتر از خوشحال کردن دل بندگان پروردگار نیست، خدا بندگانش را دوست دارد و بندگان خدا هیچ کاری جز بندگی خداوند ندارند.

وی درادامه افزود: فعالیت های پرسنل صندوق کارآفرینی امید هم برای دنیا و هم برای آخرت بسیار پر برکت است، با مراجعین و نیازمندانی که برای دریافت تسهیلات مراجعه می کنند چون فرزندان خود مهربان وصبور باشیدکه قطعا نتیجه اش را خواهید دید.

رئیس مرکز خدمات حوزه علمیه با اشاره به رفع مصائب و گرفتاری ها و دعای مردم گفت: ممکن است ما متوجه نشویم اما خداوند دعا و ندای دلشکستگان را می شنود، قطعا تاثیرش را خواهیم دید.

وی در پایان افزود: صدقه دادن مصافحه باخداست، ما در قران داریم که خداوند صدقات شما را دریافت می کند و این کار ارزشمنداست بنابراین خدمت به مردم مستقیما مد نظر الهی است.