افتتاح طرح‌هاي اشتغالزاي صندوق کارآفريني اميد با دستور رياست محترم جمهوري اسلامي ايران

افتتاح طرح‌های اشتغالزای صندوق کارآفرینی امید با دستور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ چاپ خبر
افتتاح طرح‌هاي اشتغالزاي صندوق کارآفريني اميد با دستور رياست محترم جمهوري اسلامي ايران

همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر، طرح­های اشتغال‌زای صندوق کارآفرینی امید، در کنار ده‌ها طرح اشتغال‌زای دیگر، با دستور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور افتتاح شد.

در برنامۀ افتتاح طرح‌های خرد و کوچک که با حضور ریاست محترم جمهوری و اعضای شورای‌عالی اشتغال برگزار شد.

دکتر روحانی گفت: تصمیم دولت برای اختصاص یک‌ونیم‌میلیارد دلارازصندوق توسعۀ ملی برای اشتغال روستایی و اجازۀ مقام معظم رهبری در این راستا، شرایط مناسبی برای تحول در بخش‌های مختلف روستایی و عشایری ایجاد کرده است.

رئیس‌جمهورافزود: وام‌هایی که به روستاییان پرداخت شده، موجب ایجاد اشتغال در بخش‌های مختلف، از جمله کشاورزی، گردشگری، بوم‌گردی، صنایع‌دستی و صنایع تبدیلی و گلخانه‌ای شده است. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیحاتی در خصوص قانون توسعۀ اشتغال روستایی و عشایری ارائه کرد.

شریعتمداری گفت: در کنار اعمال سیاست­های زیربنایی اقتصادی باید به موضوع اشتغال روستایی نیز می­پرداختیم تا به تثبیت و رشد اقتصاد روستایی و مهاجرت معکوس از شهر به روستا برسیم و رونق در بخش اقتصادی روستا اتفاق بیفتد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس داده­های سامانۀ کارا در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تاکنون 13هزارمیلیارد تومان از این منابع توسط بانک­های عامل تخصیص داده شده و 4هزار و 500میلیارد تومان نیز توسط مردم وارد چرخه شده است؛ بنابراین 142هزار طرح و پروژه با تعهد اشتغال 263هزار نفر تسهیلات دریافت کردند.

سپس مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید به‌ صورت ویدئوکنفرانس از یکی از طرح­های موردحمایت صندوق به نمایندگی از 275 طرح موردحمایت صندوق پرده‌برداری کرد.

نوراله­ زاده گفت: صندوق کارآفرینی امید در ایام دهۀ فجر 275 طرح افتتاح کرد که فرصت اشتغال برای بیش از 2هزار نفر فراهم کرده است.

صندوق کارآفرینی امید در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در اجرای قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری بیش از 40هزار طرح را با پرداخت بیش از 80هزارمیلیارد ریال تسهیلات موردحمایت قرار داده است. این طرح‌ها امکان اشتغال بیش از 70هزار نفر را فراهم کرده است.