افتتاح طرح هاي اشتغال صندوق کارآفريني اميد دراستان سمنان

افتتاح طرح های اشتغال صندوق کارآفرینی امید دراستان سمنان

تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ چاپ خبر
افتتاح طرح هاي اشتغال صندوق کارآفريني اميد دراستان سمنان

نیک نژاد مدیریت ریسک و حسابداری صندوق کارآفرینی امید طرح های اشتغال استان سمنان را به مناسبت ایام اله دهه مبارک فجر افتتاح نمود.

مراسم افتتاح این 4 طرح با حضور نیک نژاد سرپرست مدیریت ریسک و حسابداری، شهرکی مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سمنان، حافظی معاون استان، اخلاقی رئیس شعبه مرکزی سمنان، معاون سازمان ورزش و جوانان، نماینده امور باشگاه های بانوان و آقایان و همچنین دهیار و شورای روستای خیرآباد برگزار گردید.
در این آیین، طرح های باشگاه بدنسازی آقایان با دریافت تسهیلات به مبلغ 880.000.000 ریال و ایجاد اشتغال 3 نفر، باشگاه ورزشی بانوان با دریافت تسهیلات به مبلغ 1.000.000.000 ریال و ایجاد اشتغال 7 نفر، موسسه آموزشگاه غیردولتی با دریافت تسهیلات به مبلغ 1.000.000.000 ریال و ایجاد اشتغال 5 نفر و همچنین کارگاه سفال و سرامیک با دریافت تسهیلات به مبلغ 3.000.000.000 ریال و ایجاد اشتغال 8 نفر در روستای خیرآباد سمنان، مورد بهره برداری قرار گرفت.
نیک نژاد بهمراه شهرکی ضمن حضور در محل اجرای طرح ها و همچنین بازدید از تجهیزات و ماشین آلات موجود، مرمت انجام شده و مکان اجرای طرح متقاضیان تسهیلات به بررسی مشکلات پیش روی آنها پرداختند.
سرپرست مدیریت ریسک و حسابداری صندوق مرکز در جریان افتتاح طرح باشگاه ورزشی بانوان اعلام نمود: باشگاه‌های ویژه بانوان به صورت تمام وقت در اختیار خانم‌ها میباشد و این امکان را به آنها می‌دهد که در هر زمان ممکن بتوانند تمرین کنند، این مسئله، مخصوصا برای خانم‌های شاغلی که بعد از پایان وقت کاری می‌توانند ورزش کنند، خیلی بااهمیت است.
وی در بازدید از طرح تولید سفال و سرامیک به اهمیت خاک و شکل‌دهی آن با دست در هنر سفالگری اشاره نمود و گفت: یادگیری هنر سفالگری و نقاشی روی آن با ایجاد همکاری طبیعی میان ذهن و بدن یک فعالیت هنری بسیار مناسب برای ایجاد تفکر خلاق و ذهن باز برای رویارویی با مشکلات می باشد.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سمنان در این مراسم ضمن تشریح حمایت انجام شده صندوق از طرح های شهری و همچنین اشتغال روستایی و عشایری در سطح استان سمنان، به تفاهم نامه موجود با سازمان ورزش و جوانان، سقف تسهیلات اعطایی، دوره بازپرداخت و کارمزد تسهیلات اشتغال اشاره نمود.
در این افتتاحیه ها اقدامات انجام شده توسط متقاضیان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و راهنمایی لازم توسط مدیران مرتبط صورت پذیرفت.