تجليل از خيرين فعال در روستا، باحضور معاون اول رئيس جمهور

تجلیل از خیرین فعال در روستا، باحضور معاون اول رئیس جمهور

تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ چاپ خبر
تجليل از خيرين فعال در روستا، باحضور معاون اول رئيس جمهور

جهانگیری عصر امروز(سه شنبه) در همایش تجلیل از خیرین عرصه روستا با اشاره به اینکه بر اساس نظرسنجی ها، بررسی ها و ارزیابی ها، سرمایه اجتماعی، امید به آینده و مشارکت عمومی در کشور طی سال های اخیر دچار ضعف شده است، اظهار داشت: بخشی از این ضعف به القائات دشمنان و بخشی دیگر به دلیل مشکلاتی است که در جامعه وجود دارد. 

معاون اول رییس جمهور افزود: باید همواره تلاش کنیم تا اعتماد و امید مردم به آینده به عنوان بزرگترین سرمایه کشور تقویت شود و با کمک نخبگان برای آینده کشور افق گشایی شود.
دکتر جهانگیری با بیان اینکه خیرین در زمینه ارائه کمک های معیشتی نیز گام های موثر و تعیین کننده ای برداشته اند، افزود: امروز که دولت منابع مالی خوبی را برای توسعه روستاها و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی تخصیص داده است، خیرین علاوه بر اقدامات جاری خود نظیر ساخت مدرسه و بیمارستان و تجهیز مراکز درمانی، گام های بلندی برداشته اند تا بتوانند چهره روستاها و وضعیت زندگی عشایر را متحول کنند.
در این مراسم محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نیز گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی خیرین، نهادهای حاکمیتی و دولت ارائه کرد و گفت: ‌مجمع خیرین روستایی با هدف هماهنگی خدمات و فعالیت های خیرین برای کمک به روستاها ایجاد شده و امیدواریم با برنامه های در دست اجرا شاهد مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها باشیم. 

در مراسم تجلیل از خیریه های فعال در روستاها مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید از تاثیر حمایت از کسب و کارهای روستایی در کاهش فقر سخن گفت .
نوراله زاده با اشاره به اقدامات صندوق کارافرینی امید در روستاها حمایت از تشکیل صندوق های خرد محلی و طرح های روستای بدون بیکار و هرروستا یک محصول را موجب رونق کسب وکار  روستاییان و اقامت در  روستاها و پرهیز از مهاجرت و تامین معیشت آبرومندانه دانست و اظهار امیدواری کرد که با تداوم حمایتها در سطح ملی  شاهد رخت بر بستن فقر و کمبودها در  روستاها باشیم.