صندوق کارآفريني اميد تايباد براي ۵۵۰ نفر اشتغال ايجاد کرد

صندوق کارآفرینی امید تایباد برای ۵۵۰ نفر اشتغال ایجاد کرد

تاریخ انتشار : ۳ اسفند ۱۳۹۹ چاپ خبر
صندوق کارآفريني اميد تايباد براي ۵۵۰ نفر اشتغال ايجاد کرد

مدیر صندوق کارآفرینی امید شهرستان تایباد در شرق خراسان رضوی گفت: این صندوق با پرداخت ۵۱۵ فقره وام در قالب طرح‌های اشتغال روستایی، برای ۵۵۰ نفر در این منطقه مرزی اشتغال ایجاد کرد.

داود شادی افزود: برای این تعداد طرح اشتغالزایی افزون بر ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات سامانه "کارا" و منابع داخلی شهرستان پرداخت شده که نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: ۳۰ درصد از این تسهیلات به خانواده های زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید شهرستان تایباد با بیان اینکه ۵۲ درصد تسهیلات نیز به بانوان جویای کار این شهرستان پرداخت شده است گفت: پارسال بیش از ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات در حوزه اشتغالزایی تایباد پرداخت شد که زمینه اشتغال ۱۴۰ نفر در این شهرستان فرام شد.

وی افزود: حمایت از واحدهای گلخانه ای و احداث مجموعه ورزشی آبی تایباد از مهمترین طرح هایی است که بیشترین سهم تسهیلات اشتغالزایی در این شهرستان را از آن خود کرده اند.

داود شادی ادامه داد: طرح هر روستا یک محصول و ایجاد صندوقهای خرد از مهمترین برنامه های صندوق کارآفرینی امید است که در این راستا، روستای پشته از توابع بخش میان ولایت در حوزه صنایع دستی فرت بافی مورد حمایت قرار گرفته و ۱۴ فقره تسهیلات با مبلغ بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به افراد واجد شرایط آن پرداخت شده است و در حوزه صندوقهای خرد محلی نیز ۲ صندوق در روستاهای "پشته" و "جوزقان" با مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال ایجاد شده و ایجاد ۲ صندوق هم در روستاهای "کهجه" و "حسینی" از توابع بخش میان ولایت این شهرستان با مبلغ یک میلیارد ریال در دست اقدام می باشد.

وی گفت: بیسترین تسهیلات پرداخت شده در این شهرستان در حوزه کشاورزی، صنعت، خدمات، صنایع دستی و گردشگری است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید شهرستان تایباد افزود: رویکرد ما توجه به روستاهای محروم و دورافتاده است و بیشتر طرحهای مورد نظر، تکمیل کننده زنجیره تولید یا فاکتورهایی برای زیرساختهای روستایی و مزیتهای نسبی یا مطلق هستند و رویکرد صندوق این بوده که اقتصاد محلی را به فرامحلی و منطقه‌ای تبدیل کنیم و در هر طرح ظرفیت، مزیت، جاذبه، تجربه و مهارت افراد روستا در نظر گرفته می‌شود.

صندوق کارآفرینی امید نهاد مالی تخصصی و حمایتی است ‏که ‏در زمینه تامین مالی و حمایت از کسب و کارهای خُرد فعالیت می‌کند.

ماموریت صندوق کارآفرینی امید تجمیع سپرده‌های خُرد مردم و تلفیق آن با اعتبارات دولت، شناسایی جوانان واجد شرایط، توانمندسازی آنان و کمک برای ایجاد کسب وکارهای خُرد کم سرمایه با محوریت فعالیتهای کارآفرینانه و نیازهای منطقه‌ای است.