اعطاي تسهيلات قرض الحسنه به ۴۵ تماشاخانه بخش خصوصي توسط صندوق کارآفريني اميد

اعطای تسهیلات قرض الحسنه به ۴۵ تماشاخانه بخش خصوصی توسط صندوق کارآفرینی امید

تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ چاپ خبر
اعطاي تسهيلات قرض الحسنه به ۴۵ تماشاخانه بخش خصوصي توسط صندوق کارآفريني اميد

 

 

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: در سال ۹۹ برای جبران بخشی از خسارت‌های دوران کرونا، ۴۵ تماشاخانه بخش خصوصی برای دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید معرفی شدند.

سیدحسین سیدزاده، با اشاره به جزئیات ارائه این تسهیلات به تماشاخانه ها گفت: در پی شیوع ویروس کرونا و اجرای محدودیت‌های مصوب ستاد بحران کرونا، اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه با مشکلات بسیاری به دلیل توقف فعالیت های فرهنگی و هنری مواجه شدند.

وی افزود: شیوع ویروس کرونا و تداوم آن ضربه سنگینی به پیکره حوزه نمایشی وارد کرد. ارائه تسهیلات با نرخ سود ۴ درصد ازسوی صندوق اعتباری هنر به تماشاخانه های بخش خصوصی راهکاری برای کاهش آسیب‌های کرونایی در کنار دیگر اقدامات حمایتی در این حوزه  بوده است.

در سال گذشته ۴۵ تماشاخانه از سوی صندوق اعتباری هنر  برای دریافت وام قرض الحسنه  به صندوق کارآفرینی امید معرفی شدند که از تعدادی از تماشاخانه های معرفی شده به‌دلیل عدم مراجعه و یا ارائه مدارک ناقص موفق به اخذ تسهیلات نشدند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به فرصت دوباره به تماشاخانه ها برای دریافت تسهیلات کرونایی گفت: طی ارزیابی آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به تماشاخانه ها در سال ۹۹ تصمیم گرفته شد؛ برای تماشاخانه هایی که به‌دلیل عدم ارائه مستندات  در فرصت اعلام شده موفق به دریافت تسهیلات نشده اند فرصت دوباره فراهم شود.

روابط عمومی صندوق اعتباری هنر یادآورشد که متقاضیان می‌توانند با هماهنگی صندوق اعتباری هنر ضمن مراجعه به صندوق کارآفرینی امید نسبت به دریافت تسهیلات در مهلت تعیین شده اقدام کنند.