حمايت صندوق کارآفريني اميد از توسعه اجتماعي محله هرندي

حمایت صندوق کارآفرینی امید از توسعه اجتماعی محله هرندی

تاریخ انتشار : ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ چاپ خبر
حمايت صندوق کارآفريني اميد از توسعه اجتماعي محله هرندي

به منظور بهبود شرایط اجتماعی و فرهنگی منطقه هرندی، و پس از مکاتبات دفتر توسعه، برنامه ریزی های مشترک صندوق کارآفرینی امید، هلال احمر و شهرداری تهران برای بهبود معیشت اهالی آغاز شد.

سلیمی معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به تاسیس تعاونی توسعه محله شهید هرندی توسط جوانان محله با حمایت اتاق تعاون و همکاری صندوق کارآفرینی امید گفت: ایجاد صندوق های خرد با اهداف کارآفرینی از جمله اقدامات دیگر بود که به صورت تعاونی های مستقل در سطح پهنه های مختلف توسط ساکنان تاسیس و اعتبارات قرض الحسنه  توسط صندوق کارآفرینی امید در اختیار این تعاونی ها قرار گرفت تا بتوانند در راستای اشتغالزایی از آن ها استفاده کنند.

معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، برنامه‌ها و اقدامات هلال احمر در محله هرندی تهران را تشریح کرد و افزود: از سنوات قبل به واسطه مشکلاتی که در محله هرندی وجود داشت و انواع و اقسام آسیب ها و شرایط اجتماعی و فرهنگی مختلف که در آن محل رقم می خورد، تشکل های مردم نهاد مختلفی در آن منطقه شروع به فعالیت کردند و به موازات آن، سازمان های دولتی نیز به صورت موردی و مقطعی و یا در قالب طرح های موضوعی در این محدوده خدمات و فعالیت های خود را ارائه می کردند. یکی از مهمترین چالش های توسعه و خدمات در این محله، ارائه خدمات متنوع از سوی نهادهای مختلف به صورت موازی و ناهماهنگ بود.

سلیمی در معرفی تجربه اجرا شده در محله هرندی ادامه داد: در هرندی، محله به ۱۰ پهنه عملیاتی تقسیم و ضدعفونی محیطی به همراه توزیع اقلام بهداشتی رایگان در دستور کار قرار گرفت. این طرح با مشارکت خیرین و تشکل های مردم نهاد آغاز شد و ۲۵ هزار بسته بهداشتی به شهروندان این منطقه در محل زندگی تحویل داده و همزمان نیز آموزش های لازم ارائه شد. در راستای سازماندهی این طرح یک خانه هلال با همکاری شهرداری تهران در آن محل نیز تاسیس و پذیرش عضویت افراد بومی آن محل نیز آغاز شده است.