متمم تفاهم نامه همکاري با وزارت علوم امضا شد

متمم تفاهم نامه همکاری با وزارت علوم امضا شد

تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ چاپ خبر
متمم تفاهم نامه همکاري با وزارت علوم امضا شد

در این جلسه با حضور مدیرعامل صندوق و معاون وزیر علوم و تعدادی از مدیران سازمانی، متمم تفاهم نامه با وزارت علوم به امضا رسید.

در سال گذشته جشنواره هایی در دانشگاه‌ها برگزار شد که اهدای جوایز آنها به عهده صندوق بود. هم اکنون و پس از گذشت یکسال از مدت تفاهم نامه، به منظور پوشش دادن موضوعات دیگر و دانشگاههای بیشتر، نیاز به تمدید تفاهم نامه حس می شد.

بررسی ها نشان داد با توجه به اقبال دانشجویان و علاقمندی وزارت علوم، جشنواره های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان هم می تواند تحت پوشش قرار گیرد و در کنار سایر جشنواره ها مثل رویدادهای استارتاپی و کارآفرینی اجتماعی، نمایشگاه مد و صنایع دستی به صورت مشترک اجرا شود. مبلغ این تفاهم نامه پیشتر  2 میلیارد تومان بوده که در سال جدید  دو برابر شده است.

غفاری معاون وزیر علوم، ضمن تشکر از صندوق، به اهمیت انجمن ها و کانونهای دانشجویی پرداخت و گفت: هدف ما این است که این انجمن ها واسط محیط های آکادمیک و محیط صنعتی باشند.

نوراله زاده مدیرعامل صندوق در ادامه به همکاری های مشترک گذشته اشاره کرد و در تاکید بر تلفیق دانش با تجربه گفت: امیدواریم این همکاری بتواند تحولی در دانشجویان ایجاد کند و آنها را به سمت کارآفرینی سوق دهد. در نتیجه تفکر خلاق، ایده های تازه حاصل شود. باید محیط دانشگاهی به سمتی برود که دانشجو نپندارد لازم است حتما پس از فارغ التحصیلی جذب سیستم دولتی شود. واقعیت این است که سیستم دولتی این پتانسیل را ندارد. برای افزایش ضریب اشتغالزایی لازم است دانشجویان را توانمند کنیم.

در این تفاهم نامه پیش بینی شده است در 5 دانشگاه شیراز، مشهد، اصفهان، یزد و تبریز مراکز توانمندسازی و اشتغالزایی راه اندازی شود.

طرفین در ادامه مراسم، تفاهم نامه همکاری را امضا نمودند.