تفاهم نامه همکاري صندوق کارآفريني و شرکت فولاد سنگان به امضا رسيد

تفاهم نامه همکاری صندوق کارآفرینی و شرکت فولاد سنگان به امضا رسید

تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ چاپ خبر
تفاهم نامه همکاري صندوق کارآفريني و شرکت فولاد سنگان به امضا رسيد

تفاهم نامه همکاری شرکت فولاد سنگان از یک سو و صندوق کارآفرینی امید که می تواند منجر به پیدایش مدل جدیدی از حمایتها بشود امروز با حضور مدیران عامل هر دو مجموعه به امضا رسید.

در جلسه امضا تفاهم نامه که با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی، نماینده دانشگاه تهران و مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان برگزار شد، مزیتهای این نوع همکاری مورد توجه قرار گرفت.

نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ابتدای این نشست گفت: ما مدلهای گوناگونی برای حمایت داریم، ولی این نوع از همکاری با محیط های آکادمیک برای نخستین بار انجام می شود. همراهی دانشگاه تهران و شرکت معدنی سنگان را به فال نیک می گیریم و خیلی خوب است که بتوانیم این مدل را به سایر دانشگاهها تعمیم بدهیم و همچنانکه محمد یونس مدل پرداختی ابداع کرد، ما هم بتوانیم مدلی اینچنین به جهان عرضه کنیم.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه ضمن تاکید بر داشته های درونی و ارزشمند همکاری بخش صنعتی و دانشگاهی بر پایدار نگهداشتن این نتایج تاکید کرد و اظهار امیدواری کرد در آینده این همکاری ها مستندسازی بشود تا هر وقت کسی خواست چنین کاری بکند بتواند به راحتی از نتایجش بهره مند بشود. نوراله زاده اعلام کرد سیستم پرداخت وام، در روزهای آینده غیرحضوری خواهد شد و در نتیجه این مساله موجب تسریع روند پرداخت خواهد شد.

 

امرایی مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان نیز در مراسم انعقاد تفاهم نامه فی ما بین صندوق و فولاد سنگان گفت: امیدواریم روندی برای پرداخت پیش بینی بشود که زمان کمتری ببرد.

قربانی نماینده دانشگاه تهران نیز گفت: در دوره ای تصمیم گرفتیم به روستاییان کمک کنیم و به جای بسته غذایی و کمک ارزاق، برای آنها صندوق خرد راه اندازی کردیم. این صندوقها هم اکنون دو میلیارد و پانصد میلیون تومان موجودی دارند. این موجب شده بتوانیم کسب و کارهای خانگی را بهبود ببخشیم.

وی افزود: ما هشتاد صندوق در روستاها راه اندازی کرده ایم و دانشگاه تهران علاقمند است معادل پس انداز صندوقهای خرد، به اعضای صندوق تسهیلات ارائه شود.

قربانی تعهد کرد ثبت معنوی و مالکیت فکری الگوی توسعه محلی مبتنی بر صندوقها در مجموعه دانشگاه تهران همراه با صندوق کارآفرینی صورت گیرد.

شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در سال 94 و تحت شماره 54296 در اداره کل ثبت شرکت های استان خراسان رضوی به ثبت رسیده است. این شرکت با سرمایه گذاری شرکت فولاد مبارکه اصفهان و به منظور تامین مواد اولیه صنعت فولاد کشور تاسیس ودرحال احداث کارخانجات فرآوری (کنسانتره) است.