طرح هاي نو و خلاقانه متناسب با پتانسيل مناطق؛ ضامن پيشرفت اشتغال پايدار در کشور

طرح های نو و خلاقانه متناسب با پتانسیل مناطق؛ ضامن پیشرفت اشتغال پایدار در کشور

تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ چاپ خبر
طرح هاي نو و خلاقانه متناسب با پتانسيل مناطق؛ ضامن پيشرفت اشتغال پايدار در کشور

 

علیرضا آخوندزاده مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان غربی گفت: حضور صندوق کارآفرینی امید در نقاط کمتر توسعه‌یافته که از محرومیت و نبود امکانات کافی در مشکل هستند، با حمایت‌ها و تصمیم‌گیری‌های درست در زمینه اشتغال، به رونق و توسعه آن مناطق کمک نموده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان غربی افزود: صندوق  بر اساس رسالت خود به حمایت از فعالیت‌ها و کسب و کارهای خرد و کوچک پرداخته و از فعالان مربوطه حمایت نموده است و با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه، ارائه مشاوره، کمک به بازاریابی و توجه به زنجیره‌های تولید به جامعه هدف خدمت‌رسانی می‌نماید. در سال جاری نیز با عنایت به فرمایش تمرکز بر توسعه اشتغال روستایی حمایت‌های خود را ادامه می‌دهد. پرداخت تسهیلات تفاهم‌نامه‌ای از جمله با کمیته امداد امام (ره)، سازمان زندان‌ها، سازمان بهزیستی،  اداره ورزش و جوانان،  بنیاد برکت، بنیاد علوی، مدارس غیرانتفاعی، امور زنان و خانواده، گردش حساب دستگاه پوز، انعقاد تفاهم نامه با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب حمایت از اصحاب رسانه و فرهنگ، گروه صنعتی کفش ملی و...  تسهیلات پرداخت پرداخت می‌نماید.

وی در پاسخ به این سئوال که برای تحقق این پروژه‌ها چه مقدار تسهیلات پرداخت شده است گفت : در پروزه منابع تلفیقی صندوق کارآفرینی امید با صندوق توسعه ملی از ابتدای شروع طرح سال  97تا اردیبهشت 1400 مبلغ 1.240 میلیارد ریال به تعداد 1737 فقره تسهیلات پرداخت شده است. بعلاوه صندوق کارآفرینی امید با عقد تفاهم نامه با ادارات و سازمان های مختلف دولتی و خصوصی در زمینه ایجاد اشتغال برای افراد زیر مجموعه نهادها و سازما‌‌ن‌های مربوطه در جهت حمایت از طرح‌های کسب و کار به‌صورت خویش‌فرمایی و کارفرمایی تعداد 32090 فقره تسهیلات به ارزش 3641 میلیارد ریال در زمینه‌های گوناگون مانند ایجاد اشتغال و راه‌اندازی کسب و کار‌های مختلف و تعداد 3351 فقره تسهیلات ضروری به مبلغ 148 میلیارد ریال و تعداد 5222 فقره تسهیلات ازدواج و خرید جهیزیه به مبلغ 235 میلیارد ریال پرداخت شده است.