شنبه, ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ۱۸۹
طبقه بندی: اخبار ادارات شهرستان ها
چچ

پرداخت 140 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال تاکنون صندوق کارآفرینی امید 969 فقره تسهیلات در حوزه اشتغال با اعتباری بیش از 140 میلیارد تومان پرداخت کرده است.

پرداخت 140 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید، همت‌اله ناصری افزود: بیشترین پرداخت‌ها در شهرستان بویراحمد با 653 فقره بوده است و پس از آن به ترتیب کهگیلویه با 171 فقره، بهمئی با 141 فقره، گچساران 136 فقره، باشت 89 فقره، دنا 79 فقره، چرام 56 و لنده 28 فقره بوده است.

او با اشاره به درخواستهای مردمی سامانه سامد گفت: تاکنون شش هزار و 541 درخواست پرداخت تسهیلات به صندوق ارائه شده که 609 فقره پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد یکی دیگر از اقدامات صندوق را حمایت از طرح‌های غیرفعال و نیمه‌فعال عنوان کرد و گفت: از 17 طرح با پرداخت اعتبار 16 میلیارد تومانی حمایت کرده‌ایم که در مجموع این طرح‌ها 133 نفر اشتغال مستقیم داشته‌اند.

ناصری به تشکیل صندوق های خرد محلی اشاره کرد و گفت: ۶۰ میلیارد تومان از ابتدای تشکیل صندوق‌های خرد محلی تاکنون در استان به متقاضیان که عمدتاً خانم‌ها هستند، ارائه داده شده است.

او افزود: تاکنون ۱۷۸صندوق خرد محلی در مناطق مختلف این استان برای کمک به کسب و کار‌های کوچک راه‌اندازی شده است.

ناصری ادامه داد: هر یک از این صندوق‌ها به صورت میانگین ۱۵ تا ۵۰ صندوق شغل ایجاد کرده است و یکی از اولویت‌های مهم این صندوق در سال جاری ایجاد صندوق‌های خرد محلی در مناطقی است که تاکنون از مزایای این طرح بهره‌مند نشده‌اند.

وی اظهار کرد: کمک به معیشت خانواده‌های روستایی، دسترسی آسان زنان روستایی به تسهیلات ارزان قیمت از مزایای این طرح است.

مدیر صندوق کارآفرینی‌ امید کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: این تسهیلات بصورت خودگردان با تشکیل گروه‌های کوچک اشتغالزایی در زمینه مختلف به متقاضیان پرداخت می‌شود.

کهگیلویه و بویراحمد ۷۲۶ هزار نفر جمعیت دارد که بیش از ۳۰۰ هزار نفر آن در یکهزار و ۷۰۰ روستای استان سکونت دارند.

انتهای پیام/

منبع:
آدرس کوتاه شده: