سه شنبه, ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ۱۱۵
طبقه بندی: اخبار ادارات شهرستان ها
چچ

همایش روز ملی جمعیت

به منظور تبیین قانون حمایت از جوانی جمعیت و تحکیم بنیان‌های خانواده، همایش روز ملی جمعیت با حضور مدیرعامل و کارکنان صندوق در سراسر کشور به صورت ارتباط تصویری و دورسخنی برگزار شد.

همایش روز ملی جمعیت

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید، دکتر علیرضا زاهدیان سخنران این همایش با تشریح آمار و نمودارهای رشد جمعیت در سالهای اخیر کشور به تبیین این قانون پرداخت.

او گفت: جوانی جمعیت و تحکیم بنیان‌های خانواده برای آینده کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در این راستا قانون حمایت از خانواده و جمعیت جوانی مصوب شده است تا از خانواده‌ها و جمعیت جوانی به صورت ویژه حمایت شود.

زاهدیان با بیان اینکه شعار «فرزند کمتر زندگی بهتر» یکی از سیاست‌های نظام سلطه برای کاهش جمعیت و به تبع آن کاهش قدرت کشور‌ها بوده است گفت: با توجه به جمعیت رو به پیری، قانون جوانی جمعیت باید به خوبی تبیین شود تا آینده کشور با مشکل نیروی جوان روبرو نشود.

او با تاکید کرد بر اینکه باید حس مسئولیت‌پذیری در بین جوانان ایجاد شود تا نسبت به تشکیل خانواده اهتمام ویژه‌ای داشته باشند گفت: یکی از مولفه‌هایی که در روند کاهش جمعیت تاثیر گذاشته است، مسئولیت‌گریزی به عنوان باور غالب است.

همچنین طیبی مشاور امور بانوان و خانواده صندوق کارآفرینی امید نیز گفت: در راستای حمایت از قانون جوانی جمعیت و با دستور مدیرعامل محترم به 80 نفر از کارکنان که از ابتدای سال 1401 تا پایان اردیبشهت ماه 1402، صاحب فرزند شده اند، مبلغ 10 میلیون تومان هدیه نقدی پرداخت شده است.

او اضافه کرد: هر کدام از همکاران که صاحب فرزند شوند، به میزان 2 ماه و 2 روز کاری، حداقل حقوق پایه به آنان اعطا می شود و همچنین در روز ملی جمعیت نیز از دو همکار صندوق که صاحب پنج فرزند بودند هدیه نقدی اعطا شد.

انتهای پیام/

منبع:
آدرس کوتاه شده: