چهارشنبه, ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ ۰۸:۲۴ ۴۳۰
طبقه بندی: اخبار ادارات شهرستان ها
چچ

صندوق های خرد محلی زمینه ساز اشتغال بانوان روستایی در بلوچستان

مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 25 صندوق خرد محلی در روستاهای جنوب استان راه اندازی شده است تا شرایط اشتغال خانگی و پایدار به خصوص برای بانوان خانه دار بلوچ فراهم شود.

صندوق های خرد محلی زمینه ساز اشتغال بانوان روستایی در بلوچستان

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید، غلامعلی صمصامی با بیان این مطلب افزود: هدف از راه اندازی صندوق های خرد محلی، توانمندسازی بانوان روستایی و راه اندازی زنجیره ای برای فروش محصولات آنان است که بتوانند سرمایه گذاری مناسب و بدون دغدغه ای داشته باشند.

صمصامی با اشاره به تلاش صندوق برای راه اندازی موثر کسب وکارهای روستایی اظهار داشت: در فروردین و اردیبهشت ماه امسال، 25 صندوق خرد محلی در منطقه بلوچستان راه اندازی شد که صندوق کارآفرینی امید برای این تعداد بیش از 32 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کرده است.

او با تاکید بر حمایت تسهیلاتی صندوق از انواع مشاغل در روستاهای سیستان و بلوچستان بیان کرد: از این تعداد صندوق خرد محلی، 11 صندوق با 16 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات در شهرستان قصرقند تشکیل شده است که برای بیش از 170 نفر عضو این صندوق های خرد، درآمدزایی شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای تشکیل صندوق های خرد محلی در سیستان و بلوچستان، بیش از 186 میلیارد ریال تسهیلات برای راه اندازی 152 صندوق در سراسر استان پرداخت شده است.

انتهای پیام/

منبع:
آدرس کوتاه شده: