شنبه, ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ ۰۹:۵۲ ۴۷۵
طبقه بندی: اخبار ادارات شهرستان ها
چچ

بازگشت 14 نیروی کار به چرخه اقتصاد با احیای یک واحد تولیدی در اردبیل

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل گفت: با راه اندازی دوباره یک واحد تولیدی که به علت مشکلات مالی از چرخه اقتصادی خارج شده بود، 14 نفر به کار بازگشتند.

بازگشت 14 نیروی کار به چرخه اقتصاد با احیای یک واحد تولیدی در اردبیل

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید، طهماسب فرهنگ با بیان این مطلب، صندوق کارآفرینی امید را به عنوان یکی از متولیان امر اجرای نهضت احیا در کشور نام برد و افزود : هم اکنون نهضت احیا با محوریت طرح های راکد، نیمه تمام و نیمه فعال در دستور کار دولت قرار گرفته است و صندوق بخشی از آن را اجرا می کند.

او دلیل تعطیلی بنگاه های اقتصادی در کشور را مسائلی همچون شرایط اقتصادی، مدیریتی، ساختار مالی و عقب افتادگی سطح فناوری عنوان کرد و اظهار داشت: این واحد تولیدی نیمه تعطیل که در حوزه تولید جعبه های هدیه کار خود را آغاز کرده بود اما با مشکلات مالی روبرو شد، با حمایت تسهیلاتی صندوق کارآفرینی امید به مبلغ 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات تبصره 18 قانون بودجه در سال 1401 مجددا به چرخه تولید برگشت.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل گفت: یکی از اقدامات اصلی این واحد تولیدی ایجاد اشتغال برای معلولان است که با راه اندازی دوباره کارگاه، به کار بازگشتند.

طهماسب فرهنگ همچنین افزود: در سال 1401 تعداد 33 طرح نیمه فعال،باحمایت مالی صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل به مبلغ 39 میلیارد تومان به چرخه اشتغال و تولید برگشته اند که از محل این حمایت ها برای 450 نفر اشتغال ثابت فراهم شده است.

وی یادآوری کرد: تولید پوشاک، تولید فرش، تولید انواع سبد میوه های پلاستیکی، تولید جعبه های کادویی، فرآوری و بسته بندی بادام زمینی، تولید و بسته بندی عسل، تولید قطعات ماشین های سنگین، تولید انواع محصولات چوبی، تولید مخازن استیل و... از نمونه طرحهای حمایت شده صندوق کارآفرینی امید در استان اردبیل هستند که در قالب طرح نهضت احیاء واحدهای تولیدی حمایت مالی گردیده و به چرخه اشتغال و تولید برگشته اند.

انتهای پیام/

منبع:
آدرس کوتاه شده: