دوشنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۰ ۲۹۲۵
طبقه بندی: اخبار سازمان
چچ

صندوق کارآفرینی امید ۷۰۰ فرصت شغلی در همدان ایجاد کرد

مدیرصندوق کارآفرینی امید استان همدان از ایجاد ۷۰۰ فرصت شغلی با استفاده از تسهیلات پرداختی این صندوق در سطح استان در شش ماه نخست امسال خبر داد.

صندوق کارآفرینی امید ۷۰۰ فرصت شغلی در همدان ایجاد کرد

ارسلان حسن‌پور در دیدار با فرماندار شهرستان اسدآباد، با اعلام این خبر افزود: از این تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده تعداد ۱۰۰ فرصت شغلی جدید به شهرستان اسدآباد اختصاص داشته است.

وی با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید استان همدان در سطح استان در شش ماه نخست امسال نسبت‌به مشابه سال گذشته عملکرد قابل قبولی داشته است، افزود: صندوق کارآفرینی امید همدان در بحث سر جمع استانی در شش ماه نخست امسال نسبت به مشابه سال گذشته شش برابر رشد و جذب اعتبار داشته است.

حسن‌پور ادامه داد: در آخرین گزارشی که صندوق مرکزی کارآفرینی امید در ماهانه آماری صندوق در تیرماه ۱۴۰۱ ارائه داده، استان همدان در تعداد پرداخت تسهیلات رتبه دوم کشوری، براساس مبلغ پرداخت شده رتبه هشتم کشوری و براساس میزان سپرده قرض الحسنه رتبه اول کشوری را تا پایان تیرماه کسب کرده است.

وی یادآور شد: صندوق کارآفرینی امید در شهرستان اسدآباد هم عملکرد قابل قبول و خوبی داشته و توانستیم در شش ماه نخست امسال نسبت به مشابه سال گذشته ۳.۱ برابر رشد اعتبار و نسبت به یکسال ۲.۷ برابر رشد اعتبار داشته باشیم.

حسن‌پور از پرداخت ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات در بخش‌های مختلف توسط صندوق کارآفرینی امید اسدآباد در شش ماه نخست امسال خبر داد و تصریح کرد: در سرجمع استانی در شش ماه نخست امسال ۷۰۰ فرصت شغلی توسط صندوق کارآفرینی امید از طریق پرداخت تسهیلات ایجاد شده که از این تعداد فرصت‌های شغلی ۱۰۰ فرصت شغلی به اسدآباد اختصاص داشته است.

مدیرصندوق کارآفرینی امید استان همدان خاطرنشان کرد: اشتغال‌ ایجاد شده با استفاده از تسهیلات پرداختی صندوق کارآفرینی امید استان همدان در سطح استان در رابطه با طرح‌های مختلفی بوده که طرح‌های کسب و کار خُرد و کوچک در حوزه طرح‌های تفاهم نامه‌ای با بهزیستی، جهادکشاورزی، اداره کار، کمیته امداد، بنیاد برکت، ورزش و جوانان و طرح های دیگری هم در زمینه پرورش طیور و شترمرغ، صنایع‌دستی، گردشگری و گلخانه‌ای از جمله این اشتغال‌ بوده ضمن اینکه کارگاه های صنعتی کوچک هم جزء برنامه‌های این صندوق بوده است.

حسن‌پور با اشاره به اینکه در عملکرد شش ماه نخست امسال که صندوق کارآفرینی امید استان با چهار دستگاه دارای تفاهم نامه بوده، صندوق کارآفرینی موفق به جذب صددرصدی سهمیه خود شد، گفت: سرفصل های صندوق کارآفرینی در اشتغال بسیار بوده و در برخی از سرفصل ها سقف اعتبارات شهرستانی داده می‌شود و در برخی دیگر از سرفصل‌ها دارای سقف تعهد نیستیم و سقف تعهد کاملاً باز بوده و به هر مقدار که بتوان امکان جذب اعتبار است.

فرماندار شهرستان اسدآباد هم با تقدیر از عملکرد مثبت صندوق کارآفرینی شعبه اسدآباد گفت: صندوق کارآفرینی امید اسدآباد در بین بانک‌ها و صندوق های اعتباری سطح شهرستان اسدآباد در شش ماه نخست امسال بیشترین پرداخت تسهیلات اشتغالزایی را داشته که امیدواریم در شش ماه دوم سال نیز با این روند پرداخت تسهیلات اشتغال این صندوق تداوم یابد.

حسین‌علی شرکائی با اشاره به نقش ارزنده صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات به جوانان و افراد جویای کار و کمک به ایجاد فرصت شغلی برای آنها افزود: در طرح های مختلفی که متقاضیان دارند در صورت توجیه طرح، بانک ها باید پرداخت تسهیلات آنها را تسهیل بخشند و با سرعت بخشیدن به روند پرداخت تسهیلات به دور از سختگیری‌ها فرصت‌های شغلی مناسبی را برای جوانان فراهم کنند.

وی با اشاره به رتبه اول صندوق کارآفرینی شعبه اسدآباد در سطح شهرستان‌های استان در زمینه کاهش معوقات افزود: براساس آخرین عملکرد ارائه شده به استان در بحث معوقات هم صندوق کارآفرینی امید عملکرد مناسب و کاهش معوقات خوبی داشته است.

رئیس شعبه صندوق کارآفرینی امید اسدآباد هم گفت: در یک هفته گذشته عملکرد صندوق کارآفرینی امید شهرستان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش داشته است و در هفته جاری نیز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت تسهیلات خواهد داشت.

مهدی نجمی با بیان اینکه هر زمان صندوق کارآفرینی شهرستان به اعتبار نیاز داشته، صندوق استان کمک کار بوده و حمایت لازم را داشته است، اظهار کرد: در بحث منابع صندوق توسعه اشتغال روستایی هم دو طرح پرداختی شامل یک طرح دو میلیاردی و یک طرح ۱۰۰ میلیون تومانی بوده‌ایم.

وی بیان کرد: در بحث طرح های راکد و نهضت احیاء دارای دو طرح از جهادکشاورزی بودیم که به استان‌ معرفی کردیم و با بازدیدهای انجام شده یکی از واحدها شرایط لازم برای پرداخت تسهیلات را به منظور احیاء دارد و پرداخت تسهیلات آن در دست پیگیری است.

آدرس کوتاه شده: