جمعه, ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ۱۱:۰۳ ۴۱۲
طبقه بندی: اخبار سازمان
چچ

معاون رییس جمهور: ۷۰ هزار طرح خرد اقتصادی در روستاهای کشور اجرا شد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تا کنون ۷۰ هزار طرح خرد و اشتغالزای اقتصادی توسط دولت و با همکاری بانک ها در روستاهای کشور اجرا شده است.

معاون رییس جمهور: ۷۰ هزار طرح خرد اقتصادی در روستاهای کشور اجرا شد

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید به نقل از ایرنا، سید امیرحسین مدنی روز جمعه در حاشیه افتتاح کارخانه پلاستیک صدرا اردستان به خبرنگاران افزود: از محل اجرای طرح های خرد اقتصادی در روستاها ۲۳۰ هزار شغال ایجاد شده است و بنا داریم تا پایان سال این تعداد را به ۳۰۰ هزار شغل در مناطق محروم و روستاها افزایش دهیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون سه هزارو ۵۰۰ واحد اقتصادی و بنگاه راکد و نیمه راکد در کشور به چرخه تولید برگشته و ۹۰ هزار شغل به واسطه احیای این واحد ها ایجاد شده است.

مدنی گفت: مجموع سرمایه گذاری در بخش واحد های راکد و نیمه راکد که توسط دولت اجرا شده ۶۰ هزار میلیارد تومان است که این سرمایه گذاری به واسطه سرمایه های احیا شده مردم است و بنا داریم تا پایان سال تعداد واحدهای احیا شده راکد و نیمه راکد تولیدی به چهار هزار واحد برسد.

وی افزود:همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر هشت هزار و ۲۶۰ طرح عمرانی و زیربنایی در روستاهای کشور با اعتبار 12 هزار میلیارد تومان در حوزه های آب رسانی ،گاز رسانی، برق رسانی و طرح های هادی روستایی به بهره برداری می رسد و با بهره برداری این طرح ها ۱۰ هزار روستای کشور از مزایای این طرح ها بهره مند می شوند، این هدیه دولت سیزدهم به مناسبت دهه فجر به مردم است.

نائب رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید اظهار کرد: امسال با کمک مجلس شورای اسلامی به دنبال تشکیل صندوق عدالت و پیشرفت هستیم که با تجمیع منابع در بخش اشتغال تبصره ۱۶ و اشتغال تبصره ۱۸ انسجام بهتری در حوزه اشتغال زایی در کشور را در سال آینده شاهد خواهیم بود و پیش بینی می شود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از محل این ۲تبصره در سال آینده در حوزه اشتغال زایی، سرمایه گذاری شود که ۳۰ درصد این اعتبار در حوزه روستایی خواهد بود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری روز جمعه برای افتتاح چهار طرح عمرانی روستایی با مجموع اعتبار ۲۰ میلیارد تومان به اردستان سفر کرد.

این طرح ها شامل اجرای مرحله دوم مجتمع خدمات رفاهی آسمان اردستان،کارخانه صدرا پلاستک روستای هندوآباد،محور زواره_تلک آباد و مخزن آب شرب روستای شهراب است.

شهرستان اردستان با بیش از ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

انتهای پیام/

منبع:
آدرس کوتاه شده: