شنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۱:۳۹ ۴۵۹۸
طبقه بندی: اخبار سازمان
چچ

پرداخت تسهیلات کارآفرینی الکترونیکی شد

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: تا سقف یک میلیارد تومان که عمده طرح‌های کارآفرینی را شامل می‌شود بدون مراجعه افراد تسهیلات پرداخت می‌شود.

پرداخت تسهیلات کارآفرینی الکترونیکی شد

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید، نعمت‌الله رضایی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در همایش سراسری مدیران استانی این صندوق گفت: صندوق کارآفرینی امید دو ویژگی مهم دارد اول اینکه حوزه فعالیتش طرح‌های خرد، کوچک، متوسط و معیشت محور است و دوم جامعه هدف آن با محوریت روستا‌ها و مناطق محروم است.

وی افزود: عمده کارگاه‌ها در کشور کارگاه‌های خرد، کوچک و متوسط هستند و از طرف دیگر جامعه روستایی در پهنه سرزمینی پراکنده شدند که برای ارائه خدمات به کارآفرینان و مردم باید به سمت تسهیل ارائه خدمات حرکت کنیم.

رضایی اظهار کرد: تسهیل ارائه خدمات باید همراه با شفافیت و کمک کننده به اشتغال و تولید در سال جاری باشد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: از سال گذشته الکترونیکی شدن کلیه فرآینده‌ها از جمله فرآیند‌های پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغالزا و تسهیلات برای وام‌های ضروری در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: به همه استان‌ها ابلاغ شد که ۱۰۰ درصد تسهیلات ضروری صندوق کارآفرینی امید بر بستر اینترنت انجام خواهد شد و طرح‌های اشتغالزا هم تا نیمه اول خردادماه صرفا از طریق اینترنت صورت خواهد گرفت.

رضایی در خصوص الکترونیکی شدن فرآیندها گفت: الکترونیکی شدن فرآیندها ی صندوق کارآفرینی امید به این مفهوم است که هیچ فردی به صورت فیزیکی پذیرفته نخواهد شد و تمامی مراحل از جمله معرفی از دستگاه های اجرایی، احراز هویت، صلاحیت سنجی، افتتاح حساب، دریافت و پرداخت منابع، اخذ ضمانت و حتی امضاء افراد بر بستر اینترنت انجام خواهد شد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اظهار کرد: تا سقف یک میلیارد تومان که عمده طرح‌های صندوق کارآفرینی امید را شامل می‌شود بدون مراجعه افراد تسهیلات پرداخت می‌شود و دستگاه‌های اجرایی امکان رصد روند پرداخت را دارند تا در صورت وجود کندی در این مسیر بتوانند مشکل را برطرف کنند.

انتهای پیام/

منبع:
آدرس کوتاه شده: