دوشنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۹:۲۵ ۷۸۷
طبقه بندی: اخبار سازمان
چچ

اعطای دو هزار میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی به مشاغل غیر آب بر سیستان و بلوچستان

تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید و استانداری سیستان و بلوچستان با محوریت اعطای تسهیلات ویژه اشتغال زایی و تسهیلات ضروری با حضور رضایی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، شهرکی معاون اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان و سردار ربیعی جانشین قرارگاه غدیر امروز به امضا رسید.

اعطای دو هزار میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی به مشاغل غیر آب بر سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید، این تفاهم نامه برای حمایت از کسب و کار های خرد، کوچک و متوسط در منطقه سیستان که وابستگی به آب ندارد امضا شده است.

نعمت اله رضایی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در این باره گفت: این تفاهم نامه به مدت پنج سال اجرا خواهد شد و به موجب آن، کسب و کارهای شهرستان های زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان که درگیر خشکسالی هستند مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید قرار می گیرند.

رضایی با تاکید بر رسالت صندوق بر حمایت از مشاغل در مناطق کم برخوردار افزود: صندوق کارآفرینی امید بیش از این نیز در سیستان و بلوچستان مشاغل زیادی را حمایت کرده که از مهاجرت معکوس جلوگیری کرده است.

او در خصوص اعتبار این تفاهم نامه نیز بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید و استانداری سیستان و بلوچستان هر کدام به میزان 100 میلیارد تومان منابع برای این تفاهم نامه در نظر گرفته اند.

سردار ربیعی جانشین قرارگاه غدیر مستقر در منطقه سیستان نیز گفت: قرارگاه غدیر با همکاری صندوق کارآفرینی امید این تفاهم نامه را در شهرستان های شمالی سیستان و بلوچستان به اجرا خواهد رساند.

سردار ربیعی اظهار داشت: از آنجایی که منطقه سیستان بیش از دو دهه با خشکسالی روبروست، حمایت از کسب و کارهای غیر وابسته به آب برای ماندگاری جمعیت و رشد اقتصادی منطقه حائز اهمیت است.

داوود شهرکی معاون امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان هم گفت: بیش از نیمی از جمعیت سیستان و بلوچستان روستانشین هستند که با اجرای این تفاهم نامه در شمال استان، شاهد رونق تولید و اشتغال در روستاها خواهیم بود.

انتهای پیام/

آدرس کوتاه شده: